
Бургомістр, який збудував Сокіл
Він повернувся до свого кабінету у Соколі, а ми повертаємо його в нашу історичну пам’ять, в історію сокільського будинку і Бібрки. Бо був то добрий чоловік, вартий нашої пам’яті…
Він повернувся до свого кабінету у Соколі, а ми повертаємо його в нашу історичну пам’ять, в історію сокільського будинку і Бібрки. Бо був то добрий чоловік, вартий нашої пам’яті…
Неймовірні скарби зберігає нам пам’ять народу. Хоч і втрачається традиція усного переказування, бо непосидюча дітвора не любить слухати старших бабусь і дідусів, а молодь втікає в міста, де для цього не залишається часу. Тим ціннішими стають для збирачів записи, зроблені для нас ще тоді, коли війни і голод не забрали сивочолих носіїв народної мудрості. В…
Одноденний автобусно-пішохідний маршрут Львів – Шпильчина- Підмонастир – Вільховець – Суходіл – Великі Глібовичі – Бібрка – Стрілки – Свірж – Романів – Під’ярків – Львів Відстань: 133 км “Де народився, там і згодився” – так говорять в народі. Створюючи цей унікальний маршрут, ми думали насамперед про тих людей, які мріяли і творили, працювали і…
На роздоріжжі у Суходолі Перемишлянського району, поміж старих покорчених лип, стоїть незвична для наших країв фігура святого Яна Непомуцького. Цей святий має характерну поставу і атрибути. Та й “з лиця його можна впізнати”. Дерева, зазвичай, садили тоді, коли встановлювали фігуру, тому, можна припустити, що наш Ян стоїть тут близько ста років – десь такий вік…
Люди і їх долі – як пазли, з яких складається історія. Історія Бібрки – це також пазли людських доль. Про одну з них Вам спробуємо розповісти тут, аби прогулянка цим галицьким містечком була особливою. Мова про віллу Урбанського. У наших попередніх двох маршрутах вона вже була зазначена. Це, на диво, гарно збережена будівля. Своєю охайністю…
Ще давніше ми почали розповідати історію “Сокола” тут, на сайті і у нотатках сторінки Facebook. Назвали ці короткі розвідки умовною назвою #три_історії_з_продовженням. Сьогодні друга – трошки контраверсійна, але пов’язана з небом і прагненням вгору! Отож, перше десятиліття своєї історії будинок нашого “Сокола” справно служив для спорту, чи, як тоді казали, “руханки”. Це був особливий час,…
Одноденна автобусно-пішохідна мандрівка Львів – Бібрка – площа Стрілецька – Бібрська міська рада – костел святих Анни і Миколая – Ринкова площа – церква Пресвятої Покрови – синагога – гора Щека – “Сокіл” – каплиця усипальня родини Чайковських – музейна кімната імені Уляни Кравченко – Львів Відстань: 55 км Бібрка – то є… Одне з…
По-німецьки чіткі і регулярні – такими бачимо німецькі колонії Ернсдорф, Рефельд і Мільбах на старій австрійській військовій мапі Галичини і Буковини 1861-1864 років. Цікаво, бо цю чіткість і порядок в організації простору німецькі колоністи зберегли впродовж наступних 80-ти років, розбудовуючи свої поселення.Взаємодопомога і порядок, ясність і справедливість у стосунках з сусідами, від першого дня поселення…
Суходіл – Лопушна – Вільховець – Волощина – Селиська – Соколівка – Кологори – Квітневе (Жабокруки) – Орішківці Як ті перли, розсипані майже рівномірно по всій території громади. Такими є наші дерев’яні церкви! І вони вражають! Не розмірами, хоч серед них є велична семикупольна церква Покрови Пресвятої Богородиці у Суходолі – одна з найвищих дерев’яних…
Ще восени минулого року ми розпочали такий невеличкий підпроєкт у Бібрці – “Аптекарі”. Йдеться про дослідження та (ми мріємо) реставрацію старовинного стінопису на стіні коридору нинішньої Ратуші. Якось, понад два роки тому, його зауважив Іван Щурко – архітектор, координатор проєкту “Сокіл. Перезавантаження”. Тоді ж він зауважив, що на стінописі зображені два хлопчики (путті), які щось…